התפתחותה של תוכנת הנהלת חשבונות

תוכנת הנהלת חשבונות

ההמצאה של תוכנת הנהלת חשבונות יצאה אל הפועל כצורך מתחום שהתקדם משימוש בחישובים ורישומים ידניים אל בניית נוסחאות ושמירת נתונים באופן דיגיטלי וממוחשב.

כיום כבר כמעט לא נראה שום תחום אשר עדיין רישומים או מעקבים בו מתנהלים באופן ידני בספרים או קלסרים, בעיקר לא תחום הנהלת החשבונות אשר ישנה בו חשיבות עצומה לדיוק בפרטים, במספרים, בסכומים ובהפקת דו”חות מסכמת. עם התפתחות ושינויים שחלו גם בזה – כיום ישנן תוכנות שונות המתאימות למגוון רחב של שימושים.

תחום העסקים כולל סוגים שונים של עסקים – עוסק פטור, עוסק מורשה, חברות ותאגידים או עסקים קטנים ובינוניים. לכל אחד מסוגים אלה יש את הדרישות החשבונאיות שלו וכמובן ההנחיות שעל פיהן הוא מחויב לפעול.

תוכנת הנהלת חשבונות המותאמת לעסק, לסוג שלו ולגודל שלו עשויה להוות נכס אמתי ואביזר נוח שיקל על ההתנהלות היומיומית וגם לעשות הרבה סדר בנתונים, במידע אודות הכספים של העסק ולתת תמונת מצב אמתית ועדכנית בכל רגע נתון.

 

התפתחותה של תוכנת הנהלת חשבונות

בימים הראשונים של צאת תוכנות אלה לאור היה חידוש רב בעצם היותן ממוחשבות ועדיין לא היה הבדל גדול בין תוכנות שונות. אט אט, עם גדילת היקף השימוש במחשבים ותוכנות גם בתחומי חיים אחרים הובן גם על ידי הרשויות במדינה שזהו בעצם הצעד הבא ולא יתכן מהלך של צעידה לאחור וחזרה אל שיטות עבודה ידניות.

כיום, תוכנה להנהלת חשבונות מסוגלת להפיק מסמכים שונים כמו קבלות, חשבוניות או העתקים, ניתן לשמור בהן את העתקי המסמכים למשך פרק הזמן הקבוע ומחייב על פי החוק ולהשתמש בהן בעת תקשורת מול רשויות המיסים.

את התוכנות ניתן לעדכן ולהתאים על פי הצור, כמו למשל שינוי שיעור המע”מ או ביטולו במקרה שמדובר על עסק הפטור מתשלום מע”מ, ניתן לערוך ולהגיש דו”ח למס הכנסה דרך התוכנה וכמובן להבין את המצב בחשבון הבנק בהתבסס על רישומי ההוצאות וההכנסות המעודכנים בתוכנה. תוכנה זו היא עזר רב וכלי חובה בכל עסק, ללא קשר לגודל שלו או לתחום שלו.

התחל להשתמש ב-BIZMO. ניסיון חינם למשך 30 יום.

הירשם עכשיו